گل آرایی

اکثر افراد برای دکوراسیون مراسم خود از گل‌ها طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنند. گل آرایی مراسمات مختلف با توجه به نوع مراسم و سلیقه فرد انجام می‌شود. تزیین با گل انواع مجالس از جمله عروسی، عقد، نامزدی و … می‌تواند یک مراسم رویایی و سرشار از نشاط و انرژی را برای مهمانان و عروس و داماد رقم بزند.

گل آرایی مجالس یک امر مهم و جدانشدنی از انواع مراسمات است. نمی‌شود این امر را یک کار ساده و پیش پا افتاده دانست زیرا به شدت سخت است و نیاز به تخصص و مهارت دارد. اجرای تزیین با گل در مراسمات عقد و عروسی به قدری مهم است که تصور این مراسمات بدون گل آرایی ناممکن است.

گل آرایی

گل آرایی مجلس عروسی علاوه بر تأثیری که در زیبایی محیط برگزاری مراسم دارد در فیلم برداری نیز مؤثر است و باعث زیبا و باشکوه شدن فیلم می‌شود. ‌

نکات بسیاری وجود دارد که در اجرای تزیین با گل مهم است. نحوه قرار گیری گل در محیط، ترکیب رنگ گل‌ها، رعایت سبک در گل آرایی و توجه به محیط اطراف در اجرای تزیین با گل مراسمات بسیار مهم است.

انجام دیزاین گل به مهارت، تجربه، تخصص و سلیقه نیاز دارد. با توجه به این موارد انجام گل آرایی را باید به فرد دارای مهارت سپارد تا بتواند با هنر خود و با کمک گل‌ها مختلف و زیبا طراوت و شادی بیشتری را به محیط بدهد.

بهتر است برای انجام این کار از یک مرکز خدمات مجالس معتبر و با سابقه کمک گرفته شود. این مراکز همواره سعی دارند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. این مراکز موظف‌اند که هر طور که شما مد نظرتان است و می‌خواهید مجلستان را گل آرایی کنند و با در نظر گرفتن نظر شما و بررسی محیط مورد نظر و با توجه به یک سری مسائل دیگر بهترین دیزاین را برای شما به اجرا در آورند.

گل آرایی مراسمات

به طور کلی در تمام مراحل ازدواج گل و تزیین با گل وجود دارد. پس از جلسات آشنایی و در نتیجه توافق و خواستگاری نوبت به برگزاری سایر مراسمات می‌رسد. از زیبایی‌های سرزمین ایران تنوع فرهنگی آن است و یک امر با شکوه که این مسئله را چندین برابر به رخ می‌کشد، برگزاری آیین مقدس ازدواج است.

ایران کشوری با تنوع فرهنگی زیادی است از این رو ممکن است برخی از شهرها رسمات خاصی را جهت برگزاری مراسمات ازدواج اجرا کنند؛ اما به طور کلی، چیزی که مرسوم است برگزاری چند مراسم مختلف پیش و پس از ازدواج است.

 1. بله برون
 2. نامزدی
 3. حنابندون
 4. عروسی

گل آرایی بله برون

پس از گذشت جلسات خواستگاری و معارفه اولین مراسم رسمی شما، مراسم بله برون است. در روز برگزاری مراسم بله برون بزرگان فامیل هر دو خانواده و شاهدهای معتمد از هر دو طرف در مراسم حضور دارند.

در این مراسم در رابطه با مسائلی مانند مهریه، تهیه جهیزیه، تاریخ عقد و عروسی و … صحبت می‌شود؛ لازم به ذکر است که امروزه اکثر توافقات در روز خواستگاری مشخص می‌شود و در روز بله برون به مهمان‌ها اعلام خواهد شد.

وسایلی برای این مراسم مرسوم است و باید تهیه شود و به عروس هدیه گردد این لوازم شامل گل، دفتر بله برون، قتد، پارچه لباسی، پارچه چادر، کیک و مهم‌ترین آن‌ها انگشتر نشون (نشون می‌تواند هر طلایی باشد مثل گردنبند، دستبند، النگو و.. هیچ محدودیتی در رابطه با خرید نشون وجود ندارد.) است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم هر منطقه از کشور ایران دارای رسومات متفاوتی است و ممکن است مراسم بله برون در برخی از شهرها متفاوت باشد؛ اما مهم‌ترین و اصولی‌ترین خرید بله برون مواردی است که ذکر شد.

اصولاً خانواده داماد تمام لوازم را گل آرایی می‌کنند و همراه خود می‌آورند. ادب حکم می‌کند که خانواده عروس نیز برای هدایا احترام قائل باشند و جایگاه مخصوصی را برای هدایا در نظر بگیرند.

فرقی نمی‌کند تعداد مهمانان چقدر است و یا مراسم بزرگی برای بله برون در نظر دارید یا کوچک، بهتر است خانواده عروس برای دیزاین مراسم از تزیین با گل استفاده کنند. خانواده عروس می‌توانند از خدمات تزیین با گل بله برون که توسط مؤسسات تشریفاتی ارائه می‌شود بهره‌مند شوند.

گل آرایی مراسمات

به طور کلی در مراسم بله برون باید یک جا برای عروس و داماد در نظر گرفته شود و جایی نیز برای هدایای خانواده داماد، بهتر است  برای تزیین با گل این دو جایگاه از گل‌های هم رنگ لباس عروس و داماد و یا شبیه به آن استفاده شود زیرا این هماهنگی رنگ لباس و گل آرایی جلوه با شکوهی به مراسم می‌دهد.

اگر تصمیم دارید در مراسم بله برون شام سرو کنید، پس باید برای میز شام هم گل‌هایی را در نظر گرفت؛ اما بهتر است در گل آرایی میز شام گل آرایی ساده‌ای را در نظر بگیرید. در برگزاری بله برون از تجمل دوری کنید. برای دریافت مشاوره در رابطه با برگزاری مراسم بله برون می‌توانید با خدمات تشریفاتی مجلس آریا تماس بگیرید و تزیین با گل مراسم خود را به این مجموعه بسپارید.

گل آرایی نامزدی

بله برون مراسم کوچکی بود که اعضای درجه یک فامیل در آن حضور داشتند. بعد از بله برون اکثر خانواده‌ها برای زن و شوهر معرفی کردن عروس و داماد مراسم بزرگتری برگزار می‌کنند. هزینه مراسم نامزدی برعهده خانواده عروس است.

بعضی از خانواده‌ها رسم دارند یا تصمیم می‌گیرند که مراسم عقد و نامزدی را با هم و در یک مراسم برگزار کنند در صورت برگزاری عقد و نامزدی با هم هزینه‌ها کم‌تر خواهد شد و اقتصادی‌تر است. در مراسم عقد هزینه‌های تزیین با گل سفره عقد، سفره عقد،  ماشین، دسته گل عروس، عاقد و پذیرایی عقد بر عهده خانواده داماد است. به عبارتی اگر مراسم عقد و نامزدی را با هم برگزار کنند هزینه‌ها بین خانواده عروس و داماد تقسیم می‌شود. ((برخی هم چنین رسم دارند که مراسم عقد و عروسی را با هم برگزار می‌کنند و مراسم نامزدی را جدا می‌گیرند.))

 

   در مراسم نامزدی سطح تزیین با گل باید سنگین‌تر از مراسم بله برون و سبک‌تر از عروسی باشد همچنین پیشنهاد می‌شود از ترکیب رنگ‌های شادتر و فانتزی‌تر استفاده شود. در مراسم نامزدی براساس سالنی که مدنظرتان است گل آرایی میزهای پذیرایی مهمانان، تزیین با گل جایگاه برای عروس و داماد، تزیین با گل ورودی عروس و داماد و مهمانان، تزیین با گل میز شام را می‌توان با دیزاین کلی سالن هماهنگ کرد و به سبکی سالن را گل آرایی کرد که جلوه سالن چند برابر شود.

اکثر عروس خانم‌ها در مراسم نامزدی از تاج و نیم تاج گل استفاده می‌کنند توصیه می‌شود رنگ تاج و دسته گل با هم هماهنگ باشند. در مراسم نامزدی ترکیب گل آرایی و شمع آرایی جلوه با شکوهی به ورود عروس و داماد می‌دهد. پس بهتر است در روز نامزدی علاوه بر تزیین با گل به شمع آرایی نیز توجه داشته باشید. گل آرایی نیاز به تخصص و مهارت دارد پس خودتان نمی‌توانید به گل آرایی سالن بپردازید زیرا علاوه بر مهارتبسیار، کار زمانبری است از این رو بهتر است با خدمات مجالس و تشریفات مجلس آریا تماس بگیرید و از خدمات گل آرایی نامزدی این مجموعه بهره‌مند شوید.

گل آرایی حنابندون

حنابندون یکی از رسم‌های سنتی ایرانی است که معمولاً شب قبل از مراسم عروسی در منزل پدر عروس برگزار می‌شود. به نوعی مراسم حنابندون مراسم خداحافظی عروس از خانه پدری و ورود به عرصه زندگی متأهلی و منزل همسر است. این روزها رسم برگزاری حنابندون کم‌رنگ شده اما همچنان کسانی هستند که این مراسم را برگزار می‌کنند.

همانطور که گفته شد حنابندون خدافظی دختر از خانه پدری است پس باید باشکوه و در عین حال کم هزینه و به‌صرفه برگزار شود. توصیه مجلس آریا در زمینه گل آرایی حنابندون گل آرایی کلاسیک و پر برگ است. همچنین طراحان به گونه‌ای فضا را دیزاین می‌کنند که تعداد گل‌ها زیاد به نظر برسد در صورتی که از گل‌های کمی استفاده شده است.

گل آرایی عروسی و عقد

بعد از برگزاری مراسم نامزدی و حنابندون نوبت به مراسم عقد و عروسی می‌رسد که اصلی‌ترین مراسم پرسه ازدواج است. مراسم عروسی بسته به تعداد مهمانان در مکان‌های مختلفی از قبیل باغ، باغ تالار، حیاط‌های بزرگ، فضای باز و …. برگزار می‌شود.

حتی اگر عروس و داماد مراسم عقد و نامزدی را با هم برگزار کرده باشند، در روز عروسی به صورت فرمالیته یک عقد صوری خوانده می‌شود و عروس و داماد سر سفره عقد می‌نشینند و سپس وارد مراسم عروسی می‌شوند.

گل آرایی عقد و عروسی

گل آرایی سفره عقد بسیار حساس است و نیاز به توجه ویژه‌ای دارد زیرا کوچک‌ترین بی توجه‌ای ممکن است جلوه را از سفره و سالن صلب کند. نکته مهم در رابطه با گل آرایی سفره عقد این است که حتما از ترکیب رنگ سفید در گل‌ها استفاده شود تا هارمونی بیشتری با سفره عقد داشته باشد.

به جرات می‌توان گفت که تزیین با گل مهم‌ترین نقش را در میان سایر المان‌های دکوراتیو در مراسم عروسی ایفا می‌کند. یکی  از اصلی‌ترین دلایل این موضوع زنده و شاداب بودن گل‌ها است. در گل آرایی مراسم عروسی باید با در نظر گرفتن فضای مورد نظر، نوع نورپردازی، فصول مختلف و دیگر اجزای تأثیرگذار در گل آرایی از گل‌های متناسب با این موارد استفاده کرد.

مجموعه مجلس آریا با بررسی فضای مورد نظر و عناصر تأثیر گذار دیگر مناسب‌ترین گل آرایی را اجرا خواهند کرد. یکی از ویژگی‌های این مجموعه حساسیت و توجه به جزئیات است.

 مراسم عروسی

همانطور که ذکر کردیم در مراسم عروسی نکات مهم و ریزی وجود دارد که در نحوه اجرای تزیین گل تأثیر مستقیم دارد در ادامه با برخی از نکات مهم گل آرایی مراسم عروسی آشنا می‌شویم.

 • سلیقه عروس و داماد

مهم‌ترین اصل در تزیین با گل مراسم عروسی، در نظر گرفتن سلیقه عروس و داماد است. راهنمایی مجموعه مجلس آریا به شما عزیزان این است که قبل از درگیر شدن در سبک‌های متفاوت، به سلیقه خود مراجعه کنید و سعی کنید فضایی را انتخاب کنید که مطابق سلیقه خودتان است. مهم‌ترین فاکتور مشاوران و طراحات مجموعه مجلس آریا در نظر گرفتن سلیقه مشتری و طراحی براساس نظر مشتری است.

 • نوع سبک برگزاری مراسم

تزیین با گل به عنوان یکی از مجموعه عناصر دکوراتیو در جشن عروسی، تنها در صورتی می‌تواند تأثیر خود را به خوبی بگذارد، که در کنار سایر المان‌ها با دقت طراحی و جایگذاری شود؛ به نحوی که در یک نگاه اجمالی تمامی عناصر در کنار هم به بهترین شکل به نظر برسند.

امروزه سبک‌های مختلفی از چیدمان گل وجود دارد که عروس و داماد با توجه به فاکتورهایی دارند در نهایت به انتخاب یکی از آن‌ها دست می‌زنند. در این میان نقش طراحان گل آرایی بسیار پر اهمیت است؛ در اجرای گل آرایی یکی از مهم‌ترین نکات، توجه به نوع مراسم است.طراحان  باید به نحوی گل آرایی را اجرا کنند که هارمونی و یکپارچگی مراسم حفظ شود.

مجموعه مجلس آریا پیش از اجرای گل آرایی جلساتی را با عروس‌و دامادها برگزار می‌کند، این مجموعه سعی می‌کند با کمک از دامنه گسترده روانشناسی و ابعاد متنوع زیبایی شناسی، سبکی را برای تزیین با گل پیشنهاد دهد.

 • توجه به نورپردازی

یکی از پر اهمیت‌ترین مواردی که همواره طراحان مجموعه مجلس آریا بر آن تأکید زیادی دارند، توجه به نوع نورپردازی محیط است. رنگبندی و تم غالب و همچنین در نظر گرفتن فضای برگزاری مراسم نیز مهم است. برای درک بهتر نوع نورپردازی طراحان، سالن یا باغ را از هر نظر بررسی کرده و سپس نظر نهایی خود را در رابطه با شیوه گل آرایی ابلاغ می‌کنند.

 • گل‌های ورودی مراسم

یکی از مهم‌ترین موارد گل آرایی دیزاین ورودی است. زیرا ورودی سالن یا باغ اولین جایی است که مهمانان میبینند و در فیلم عروسی مشخص است. معمولاً گل آرایی ورودی مراسم عروسی بر روی سازه‌هایی اجرا می‌شود تا مراسم شما در قدم اول چشم‌گیرتر به نظر برسد.

 • میز خوش آمد گویی

در قدم دوم مهمانان وارد سالن مراسم می‌شوند. گل آرایی میز خوش آمد گویی در مراسم عروسی یکی از المان‌های مهم است. این میز نه تنها در عروسی‌ها استفاده می‌شود بلکه در مراسم‌های عقد و نامزدی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • میز مهمانان

میز مهمانان دیگر سازه مهم در گل آرایی جشن عروسی است. گل آرایی میز مهمانان به طورکلی و مرسوم این گونه است که یا از گل‌های فرشی روی میز استفاده می‌کنند و یا از گلدان‌های پایه بلند که روی میز قرار می‌گیرند.

 • جایگاه عروس و داماد

از دید طراحان گل آرایی مهم‌ترین سازه‌ای در مراسم عروسی اهمیت زیادی دارد جایگاه عروس و داماد است. ایده‌های معتددی متناسب با فضای برگزاری مراسم در این خصوص وجود دارد که متناسب با دیگر اجزا اجرا خواهد شد.

 میز تولد

روش‌های زیادی وجود دارد که با به کار گیری آن‌ها می‌توان مراسم تولد را به گونه‌ای زیبا و هنرمندانه دیزاین نمود. دیزان میز تولد با گل یکی از روش‌ها خلاقانه و جذاب برای تزئین جشن تولدها است. گل آرایی میز تولد امروزه به شیوه‌های مختلف و هنرمندانه‌ای صورت می‌گیرد.

همانگونه که در مراسمات مختلف از طرح‌ها و سبک‌های مختلف گل آرایی استفاده می‌شود. برای دیزان میز تولد با گل نیز نکات و ایده‌های فراوانی وجود دارد که در نهایت خروجی ایده‌آلی بدهد. گل آرایی میز تولد از عناصر معتددی تأثیر می‌پذیرد برای مثال تم جشن، چیدمان و دکوراسیون محیط، تزئینات تولد و سایر موارد، از جمله آن‌هاست.

گل آرایی میز

برای برگزاری تولد و اجرای گل آرایی باید به ماه تولد نیز دقت نمایید زیرا هر ماه دارای گل خاصی است که اساساً فرد متولد آن ماه نیز به آن علاقه دارد. به همین خاطر بهتر است در هنگام مشورت گرفتن از مشاورین و طراحان مجموعه مجلس آریا به ماه تولد خود نیز اشاره نمایید و به طراحان بگویید متولد چه ماهی هستید.

شاید به ندرت جشن تولدی را به خاطر بیاورید که حضور گل‌ها و تزیین گل در آن را حس نکرده باشید و همین موضوع گواهی اهمیت حضور گل در جشن تولد است.

حضور گل در جشن‌ها و مراسمات مختلف نمادی از شور و نشاط و آرامش است. از مزایای گل آرایی جشن تولد می‌توان به این موضوع اشاره کرد گل آرایی باعث به وجود آمدن حس شور و اشتیاق میان مهمانان می‌شود.

 جشن تولد

در امور طراحی تزیین با گل تولد، با در آمیختن سبک‌ها و طرح‌های متفاوت و متنوع، با سلایق و علایق بسیار گسترده، گاهی تشخیص نکات و استانداردهای ضروری برایمان سخت جلوه می‌کند و بدون توجه به ماهیت این موضوع طرح شده صرفاً نسخه‌ای همانند سایر نسخه‌ها اجرا می‌کنیم.

گل آرایی هر مراسم مثل تولد،  عروسی، نامزدی و … ضروریات خود را دارد و به فراخور موضوع و طرح سلایق افراد، می‌تواند ماهیتی کاملاً متمایز به خود گیرد. برخی از نکات مهمی که در تولد و گل آرایی میز تولد باید به آن توجه  شود به شرح زیر است.

 1. توجه به فصل برگزاری جشن
 2. توجه به گل‌های ماه تولد
 3. توجه به تم غالب مراسم و رعایت هارمونی
 4. در نظر داشتن سبک اجرای تولد
 5. توجه به مهمان‌های مراسم
 6. در نظر گرفتن علایق و سلایق شخصی
 7. توجه به محیط
 8. بودجه

مجموعه مجلس آریا به افراد در رابطه با پروژه‌های مربوط به مراسمات جشن تولد توصیه می‌کند تمامی این موارد را برای راهنمایی طراحان مراسم به مجموعه مورد نظر اطلاع دهند تا در نهایت به نتیجه‌ای که باب میلشان است برسند. شاید نقطه‌ تمایز مراسم‌های دیگر و جشن‌ تولدها در همین نکات خلاصه شود. با استفاده از خدمات تشریفاتی مجلس آریا می‌توانید یک تولد به یادماندنی را تجربه کنید.

آموزش تکنیک‌های گل آرایی مجالس

برای شروع گل آرایی یک مجلس یا مراسمی خاص، لازم است نکات اساسی که در هر نوع گل آرایی باید رعایت کرد را مطالعه نمود. نکات مهم در گل آرایی مجالس به شرح زیر است.

 • انتخاب گل با توجه به نوع مراسم
 • انتخاب رنگ گل با توجه به نوع مراسم
 • گل آرایی متناسب با توجه به فضا
 • استفاده از ملزومات و اکسسوری مناسب با توجه به نوع مراسم
 • رعایت تنایب بین رنگ و نوع گل‌های استفاده شده
 • استفاده از گل‌های تازی و با کیفیت
 • توجه به علاقه و سلیقه

در این قسمت مراحل گل آرایی مجالس تا حد امکان توضیح داده شده است. بعضی افراد فکر می‌کنند اگر خودشان اقدام به گل آرایی و دیزاین مراسمات کنند هزینه‌کمتری برایشان دارد در صورتی که اگر خود شخص اقدام به این کار کند باید گل‌ها را با قیمت بیشتری خریداری کند همچنین ملزومات دیگری مثل اسفنج و … نیز باید تهیه نماید. حتی اگر این لوازم را با قیمتی بالا یا پایین تهیه کنند بخاطر نداشتن تجربه و مهارت در تزیین با گل ممکن است نتیجه خوبی نگیرند. از این رو توصیه می‌شود از خدمات تشریفاتی مجلس آریا کمک بگیرید.

 1. پس از رعایت تمام نکات لازم و انتخاب گل‌های مناسب لازم است با توجه به فضایی که قصد گل آرایی آن را دارید، طرح نهایی گل آرایی خود را انتخاب کنید.
 2. بعد از اینکه طرح نهایی تزیین با گل را انتخاب کردید، لازم است فضایی که در اختیار دارید را با اسفنج پوشش دهید تا بتوانید گل آرایی را آغاز کنید. بهتر است از یک روز قبل اسفنج‌های آبکش را در آب قرار داده باشید تا کاملاً آب مورد نیاز را جذب کنند. با توجه به فضایی که در اختیار دارید اسفنج‌ها را قرار دهید و با توری فلزی و چسب نواری اسفنج‌ها را ثابت کنید.
 3. بعد از مرحله طرح دادن به اسفنج‌ها، گل آرایی خود را با برگ‌های تزئینی که با توجه به نوع گل آرایی خود تهیه کرده‌اید، شروع کنید. حاشیه اسفنج‌ها را کاملاً با برگ پوشش دهید تا پس از آن بتوانید بدون نگرانی از اینکه اسفنج‌ها مشخص هستند گل‌ها را در اسفنج‌ها قرار دهید.
 4. مرحله بعد جایگزاری گل‌های درشتی است که انتخاب کرده‌اید. گل‌های درشت‌تر را در اسفنج‌ها قرار دهید. گل‌های بزرگ‌‌تر با ساقه‌های بلندتر را در پس زمینه قرار دهید و گل‌های کوچک‌تر با ساقه کوتاه را در پیش زمینه قرار دهید. پس از آن از مابقی گل‌هایی که در اختیار دارید را برای پر کردن فضاهای خالی استفاده کنید.
 5. بعد از اینکه تمامی گل‌ها را در اسفنج قرار دادید، بررسی کنید که فضا خالی در تزیین با گل شما وجود نداشته باشد، در صورت وجود فضای خالی با توجه به سلیقه خودتان از برگ زینتی، گل، شاخه و … برای پر کردن فضا استفاده کنید.
 6. در مرحله آخر با توجه به نوع مراسم می‌توانید در گل آرایی از اکسسوری‌هایی مثل بادکنک، روبان، تور و … برای زیباتر شدن تزیین با گل استفاده کنید.

گل آرایی سبد گل

گل آرایی سبد گل مرسوم‌ترین نوع گل آرایی است. در تمام مراحل ازدواج از آشنایی تا عروسی سبد گل حضور پر رنگی دارد. گل آرایی سبد گل نیز بسیار مهم است زیرا در اولین قرار یا جلسه معارفه تنها چیزی که به چشم می‌آید ظاهر فرد و پیش‌کش‌ها است. پس در انتخاب سبد گل خواستگاری یا هر مراسم دیگری دقت نمایید.

گل آرایی

این یک عادت و کار اشتباه است که در دقیقه نود به یکی از گل‌ فروشی‌های نزدیک مراجعه کنید و سبد گلی را برای خواستگاری بخرید. کار دست این است که پیش از رفتن به مراسم حداقل یک یا دو روز قبل با تشریفات مجلس آریا تماس حاصل کنید و ویژگی‌های مورد نظر یا عکس مورد نظر را برای این مجموعه ارسال نمایید تا در تاریخ و ساعتی که شما می‌خواهید سبد گل را با قیمتی به‌صرفه و با طرحی مناسب مراسم خواستگاری به محل درخواستی شما بفرستند.

خانواده داماد در روز بله برون باید هدایا را دیزاین کنند. همانطور که بارها گفته شد دیزاین و گل آرایی نیاز به زمان و مهارت دارد برای گل آرایی سبدهای هدیه روز بله برون نیز بهتر است از یک خدمات تشریفات کمک بگیرید تا هم هزینه کمتری را متحمل شوید و هم هدایا را با دیزاینی منحصر به فرد به خانواده عروس پیش کش کنید.

نتیجه گیری

در اکثر مراسمات مثل نامزدی، عقد، تولد و … از گل و تزیین با گل استفاده می‌شود. گل‌ها نماد شادی و نشاط هستند از این رو در مراسمات شادی نقش پر رنگی دارند و می‌توان گفت گل آرایی عروسی و سایر مراسمات به نوعی احترام به مهمان است.

بارها تکرار شد که تزیین با گل کار آسانی نیست و نیاز به مهارت و تجربه دارد از همین رو بهتر است از خدمات تشریفاتی کمک گرفته شود. نکته مهم در رابطه با انتخاب خدمات تشریفاتی این است که حتماً کاردی متخصص در حوزه گل آرایی داشته باشند همچنین  مجموعه معتبر و مجازی باشند.

خدمات مجالس مجلس آریا یکی از معتبرترین و به نام‌ترین تشریفاتی‌ها است که سال‌ها تجربه و سابقه در زمینه تزیین با گل عقد،عروسی، نامزدی و … دارد.  در این مجموعه کادری مختصص و حرفه‌ای در زمینه تزیین با گل فعالیت می‌کنند. همچنین می‌توان از نظرات و مشاوره‌های متخصصان مجموعه مجلس آریا در زمینه انواع تزیین با گل بهره برد و استفاده کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر یا درخواست مشاوره در رابطه با برگزاری انواع مراسم با شماره تماس‌های این مجموعه تماس حاصل نمایید.    

× 09123956601