کاربرد انواع بخاری : بخاری یکی از وسایلی است که مردم کشور ما و اکثر کشورهای جهان هر ساله از آن استفاده می‌کنند. همانطور که می‌دانید انواع بخاری در بازار وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به محل استفاده و کاربرد موردنظر خود اقدام به خرید آن‌ها کنید. با پیشرفت علم انواع بخاری بسیار پیشرفته و با ویژگی‌ها زیادی عرضه شده‌اند. انواع بخاری صنعتی، بخاری برقی، بخاری پاسیو، بخاری فن دار و بخاری گازی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. هر کدام از این بخاری‌ها ویژگی و مزایای خاصی دارند که برای محل مشخصی استفاده می‌شوند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره انواع بخاری به دست آورید.

اجاره بخاری برای مجالس

کاربرد انواع بخاری

انواع بخاری

همانطور که بیان شد، انواع بخاری برای مکان‌ها و کاربردهای مختلفی استفاده می‌شوند که در ادامه بیان خواهند شد.

بخاری برقی

همانطور که از نام این بخاری پیداست با برق کار می‌کند و از مزایای آن می‌توان به عدم استفاده از گاز اشاره کرد. برخی از این بخاری‌ها قابل حمل هستند و بازدهی گرمایی بسیار خوبی دارند. این بخاری‌ها اغلب برای فضاهای کوچک استفاده می‌شوند و در فضاهای بزرگ کارایی چندان بالایی ندارند. قیمت این نوع بخاری نیز مناسب است و قیمتش نسبت به حجم آن افزایش می‌یابد. این بخاری‌ها ایمنی بسیار بیشتری را نسبت به انواع بخاری گازی دارند و ریسک کمتری در استفاده دارند. این بخاری‌ها در دو نوع فن دار و تابشی تولید می‌شوند و در بازار وجود دارند که در ادامه مطلب به معرفی هر یک از این بخاری‌ها می‌پردازیم. بخاری برقی مدل QH-2800 نمونه ای از بخاری برقی فن دار می باشد.

اجاره بخاری برقی در مجلس اریا

بخاری برقی فن دار

بخاری برقی فن دار، عملکرد بسیار جالبی دارد. کارایی این دستگاه به صورتی است که المنت‌ها به در جلوی فن بخاری نصب می‌شود و بعد از اینکه المنت‌ها داغ شدند، فن‌ها گرمای آن را به بیرون از بخاری هدایت می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا گرما به همه فضاها برسد و دمای متعادلی در خانه به وجود بیاید. در این نوع بخاری‌ها یک ترموستات و سنسور نصب شده است که بعد از زمان مشخص یا بعد از سرد شدن فضای خانه به صورت خودکار دوباره به کار افتاده و اقدام به گرم کردن مجدد فضای خانه می‌کند و بعد از آن به طور خودکار خاموش می‌شود. سیستم امنیتی این بخاری برقی بسیار خوب است و اگر بخاری به زمین بیافتد، خاموش می‌شود. توجه کنید که بهتر است از این بخاری در مکان‌های مرطوب استفاده نکنید. بخاری برقی فن دار مدل QH-1600 مثال خوبی از این نوع بخاری می باشد.

 مشاوره اجاره انواع بخاری

بخاری برقی تابشی

این بخاری‌ها مانند بخاری‌های فن دار کار می‌کنند و تفاوت آن‌ها در این است که در این بخاری هیچ نوع فنی وجود ندارد. در بخاری‌های تابشی در اطراف المنت‌ها فضای بسته‌ای وجود ندارد و گرمای المنت‌ها مستقیما به فضای اطراف آن می‌رسد. در فضایی که این المنت‌ها قرار دارند، یک سطح براق و منعکس کننده وجود دارد که گرما را به جهات مختلف منعکس می‌کند. این بخاری با توجه به المنت‌هایی که درون خودش دارد، انرژی برق را به انرژی تابشی تبدیل می‌کند. مصرف برق این بخاری‌ها با توجه به ابعادی که دارند، متفاوت است. المنت‌هایی که در این بخاری‌ها قرار دارند با توجه به اندازه و ظرفیت خود، به میزان ۴۰۰ الی ۸۰۰ وات انرژی مصرف می‌کنند.

کاربرد انواع بخاری

بخاری گازی

همانطور که از نام این بخاری پیداست با گاز کار می‌کند و در منازل مسکونی استفاده زیادی از این نوع بخاری می‌شود. به غیر از خانه‌ها، این بخاری در برخی از مغازه‌ها و محل‌های کار نیز قابل استفاده است. این بخاری‌ها با توجه به سایزی که دارند می‌توانند یک خانه نسبتا بزرگ را به سادگی گرم کنند. نصب صحیح این بخاری‌ها اهمیت زیادی دارد و باید نکات ایمنی را به خوبی در نصب این نوع بخاری رعایت کنید. در صورتی که نکات ایمنی نصب را رعایت نکنید، ممکن است که حوادث ناگواری رخ دهد.

بخاری‌های گازی در انواع زمینی، با دودکش و بدون دودکش تولید شده و در بازار موجود هستند. بخاری‌های زمینی معمولا در فصل سرما نصب شده و بعد از پایان فصل سرما آن‌ها را جمع می‌کنند. اما بخاری‌های دیواری را معمولا سرجای خود قرار می‌دهند زیرا جمع کردن آن بسیار سخت است. از طرف دیگر بخاری‌های دیواری فضای بسیار کمتری را نسبت به بخاری‌های زمینی اشغال می‌کنند و گرمای کمتری نیز به خانه می‌دهند.

بخاری صنعتی

بخاری صنعتی مانند یک کوره داغ عمل می‌کند و یک وسیله گرمایشی برای فضاهای بسیار بزرگ مانند سالن‌ها، مدارس، مساجد، تئاتر و سینماها، تالارها و دیگر اماکن عمومی بزرگ است و بازدهی بسیار خوبی را دارد. این نوع بخاری به کمک فن بزرگی که در پشت مبدل حرارتی آن قرار دارد، گرما را با وزش باد تندی به فضای اطراف خود میفرستد و محیط را بسیار گرم می‌کند. این بخاری به صورت خودکار کار می‌کند و گازهای خطرناکی که در اثر احتراق به وجود می‌آید را به صورت کنترل شده به بیرون ارسال می‌کند و خطر خاصی برای انسان ندارد.

مبدل حرارتی این نوع بخاری گرما را از مشعل یا شعله اصلی دریافت می‌کند و به دلیل احتراق کامل گاز، مونو اکسید کربن ایجاد شده بسیار کاهش یافته و هیچ دوده یا سیاهی از این بخاری ایجاد نمی‌شود. این بخاری‌ها به دو صورت هستند که با رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای پوشیده شده‌اند. علاوه بر آن فن‌های این دستگاه به نحوی طراحی شده‌اند که صدای کمی تولید می‌کنند.

کاربرد انواع بخاری

اجاره بخاری برای انواع گرد همایی ها در فضای باز و بسته

اجاره میز ال ای دی

اجاره کولر

× 09123956601